fbpx

Samodzielne wydanie książki to świetny sposób na rozpowszechnienie swojej pracy bez konieczności przechodzenia przez tradycyjną drogę wydawniczą. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że robi się to z właściwych powodów. Czy wydanie książki samemu ma sens?

Dlaczego autorzy decydują się na self-publishing?

Istnieje wiele powodów, dla których autorzy decydują się na samodzielną publikację. Niektórzy chcą mieć większą kontrolę nad procesem twórczym i produktem końcowym. Inni chcą zachować prawa do swojej pracy i zachować pełne zyski. Niektórzy chcą po prostu ominąć tradycyjny proces wydawniczy. Self-publishing może być dla autorów świetnym sposobem na zaprezentowanie swojej pracy światu.

Co trzeba zrobić, aby wydać książkę?

Wydanie książki wymaga wiele ciężkiej pracy i poświęcenia. Trzeba mieć wspaniałą historię lub dobry temat i umieć ją dobrze sprzedać.

Istnieje kilka różnych sposobów na samodzielne opublikowanie książki. Jednym z nich jest samodzielne przygotowanie książki i znalezienie drukarni, która specjalizuje się w druku książek i współpraca z nią w celu wydrukowania książki.

Jeśli nie znasz się na projektowaniu i składaniu książek, dobrym pomysłem będzie zlecenie tego zadania profesjonaliście. Warto też pamiętać, że tekst musi przejść profesjonalną korektę i redakcję. Jeśli interesuje Cię kompleksowa usługa przygotowania książki do druku – skontaktuj się z nami!

Wydanie książki samemu – tak czy nie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto zastanowić się przede wszystkim, jaki jest powód, dla którego wydajemy książkę. Jeśli jest nim chęć zarobienia dużej sumy, najpierw warto przemyśleć, jak będziemy sprzedawać książkę i czy mamy potencjalną bazę czytelników. W innym wypadku może okazać się, że wydana przez nas książka nie sprzeda się. Samodzielne publikowanie nie powinno być postrzegane jako sposób na zarobienie łatwych pieniędzy lub uniknięcie odrzucenia przez wydawców. Raczej jako sposób na dostarczenie swojej pracy czytelnikom, którzy w przeciwnym razie nie mieliby do niej dostępu.