fbpx

Prowadzisz sklep online i zastanawiasz się, jak wykorzystać wzmożone zainteresowanie zakupami w okresie przedświątecznym? Zobacz, co zrobić, by dobrze przygotować swój e-commerce na święta!

Audyt strony www

Przy okazji przygotowań do przedświątecznej gorączki, warto przyjrzeć się swojej stronie www. Jest to miejsce, do którego będziesz kierować wszystkich swoich potencjalnych klientów. Szkoda byłoby stracić klienta, który kliknął w reklamę w Google czy zobaczył świąteczny wpis na Facebooku, przez niezoptymalizowaną, nieestetyczną stronę www. Dlatego na początek warto wykonać audyt strony www i sklepu. Czyli sprawdzić, czy wszystkie podstrony, kategorie produktów oraz opisy konkretnych produktów mają wprowadzone metadane.

W przypadku dużych e-commerców, stron produktowych może być nawet tysiąc czy więcej. Jednak niezależnie od rozmiaru sklepu, trzeba pamiętać, że tylko dobre zoptymalizowanie tekstów pod SEO wszystkich produktów przełoży się na ich dobre pozycjonowanie.

Szkoda tracić klienta, który kliknął w reklamę, przez niezoptymalizowaną, nieestetyczną stronę www.

Przemyślana strategia

Pamiętaj również, że każdy komunikat musi mieć jakiś cel. Przykładowo, jeśli korzystasz z płatnej reklamy Facebook Ads, w której ogłaszasz przedświąteczne promocje, zastanów się, gdzie po kliknięciu powinien przenieść się klient. Prawdopodobnie będzie to podstrona Twojego sklepu ze świąteczną ofertą w atrakcyjnych cenach lub specjalnie stworzona na tę okazję zakładka/kategoria produktowa. Opisy powinny zawierać frazy takie jak np. „prezent”, „świąteczna oferta”, „świąteczne promocje” itp.

Przyjrzyj się również swoim CTA, czyli hasłom nawołującym do podjęcia jakiegoś działania (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Przygotuj swój e-commerce na święta – podsumowanie

Podsumowując, jeśli chcesz dobrze przygotować swój e-commerce na święta, pamiętaj o poniższych krokach:

  • sprawdź swoją stronę www,
  • popraw ewentualne błędy na niej – zwłaszcza te, które przekładają się na słabe pozycjonowanie strony,
  • wybierz z asortymentu produkty, które idealnie nadają się na prezenty i zoptymalizuj ich opisy tak, by nawiązywały do świat,
  • zaplanuj krok po kroku kampanię sprzedażową,
  • rozpisz harmonogram postów na social media / maili w mailingu (i innych, w zależności od tego, z jakich kanałów komunikacji korzystasz).