fbpx

SEO copywriting to nie tylko dobrze dobrany temat i lekkie pióro, ale również odpowiednie zoptymalizowanie tekstu pod wyszukiwarki. Metadane to informacje o zawartości strony www, które pomagają w pozycjonowaniu. Czym dokładnie są i jak je tworzyć?

Czym są metadane?

Zoptymalizowanie treści zawartych na stronie internetowej pod kątem SEO pozwala na zdobycie coraz to wyższych pozycji w wynikach wyszukiwarki. Jednak metadane tworzone są nie tylko dla algorytmu Google. Doprecyzowanie meta opisów jest pomocne także dla naszych odbiorców, którzy szukają konkretnych treści w  internecie.

Dalej zadajesz sobie pytanie: „co to są metadane”? Odpowiadając w najprostszy możliwy sposób, są to te informacje, które zobaczysz zaraz po wyświetleniu przez wyszukiwarkę wyników szukanego hasła:

Na metadane składają się:

  • title – czyli tytuł lub nazwa strony,
  • description – opis strony, zawierający skrót z tego, co znajduje się w treści,
  • tagi – słowa kluczowe zawarte w tekście i opisujące go.

Metadane a SEO copywriting

Metadane to informacje, których potrzebujemy nie tylko przy formułowaniu samych treści. Już samo tworzenie strony internetowej wymaga ich podania. Aby te pożądane informacje przyniosły zamierzony cel, powinny zostać stworzone w oparciu o kilka zasad. Przede wszystkim metadane muszą być:

  • zgodne z treściami zawartymi na stronie www,
  • jak najdokładniej opisujące zawartość strony,
  • przyciągające uwagę i atrakcyjne.

Zarówno tytuł, jak i opis strony, aby przyniosły zamierzony efekt, muszą również mieścić się w określonej liczbie znaków. Jest to o tyle ważne, że przekroczenie tej liczby sprawi, że nie będą wyświetlać się w wyszukiwarkach w całości i ich atrakcyjność zmaleje.

Pamiętajmy, że rzetelne treści stworzone przez copywriterów przykuwają uwagę. Jednak dokładne i fachowe opisanie ich metadanymi sprawia, że tekst staje się unikatowy i atrakcyjny zarówno dla odbiorcy, jak i dla algorytmów wyszukiwarek www.

Przeczytaj też nasz artykuł o tym, jak pisać skuteczne teksty na www. A jeśli potrzebujesz profesjonalnych tekstów copywriterskich na swoją stronę www, koniecznie skontaktuj się z nami!