fbpx

Strona internetowa to nasza wizytówka. Czym muszą wyróżniać się teksty na stronę www, aby były skuteczne? Jakich elementów nie może na nich zabraknąć?

Tytuł

Tytuł na www najczęściej ma postać podkreślonego graficznie nagłówka. Jego zadaniem jest jak najbardziej precyzyjne określenie tematu. Powinien mieścić się w limicie 60-70 znaków ze spacjami.

Lead

Teksty na stronę www zaczynają się zazwyczaj od leadu. To pierwszy akapit tekstu. Ma za zadanie wprowadzić w temat i zainteresować czytelnika do przeczytania całego tekstu.

Śródtytuły

Nadają strukturę i nawigują po treści. Na stronie www pełnią najczęściej funkcję nagłówków H2-H6, czyli nagłówków niższego stopnia.

Wyróżniki graficzne

Wyróżniki graficzne, takie jak np. boldy czy wypunktowania, mają za zadanie wyróżnić najważniejsze fragmenty. Używane są zarówno do haseł, jak i podkreślenia słów kluczowych.

CTA

Teksty na stronę www muszą również zawierać CTA, czyli call to action. Jest to zwrot do czytelnika, zachęcający do podjęcia określonego działania, np. Skontaktuj się, Przeczytaj więcej itp.

Linki wewnętrzne

Dobra strona powinna zawierać także hiperłącza, które ułatwią poruszanie się po niej. Linki wewnętrzne kierują czytelnika np. z oferty do kontaktu lub z artykułu blogowego do innego tekstu o podobnej tematyce.

Dobre teksty na stronę www – podsumowanie

Dobrze napisany tekst na www przyciąga klientów oraz może pomóc w pozycjonowaniu strony. Jeśli interesuje Cię temat pozycjonowania, zobacz też nasz artykuł o tym, czym jest SEO copywriting. A jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie tworzenia tekstów na www – skontaktuj się z nami!