fbpx

Koniec roku to dla mnie – jak dla wielu osób – czas podsumowań, również tego, co wydarzyło się w firmie. Choć moja marka Mint Concept ma już ponad trzy lata, nadal mam wrażenie, że każdy rok przynosi dużo zmian i nowości. Co działo się w 2023 roku?

Rok 2023 rokiem szkoleń

Gdybym miała wybrać jedną największą zmianę, która się wydarzyła, było nią wprowadzenie do oferty Mint Concept szkoleń. I tych stacjonarnych, i online. I tych dla 30 przedsiębiorców z różnych branży, i tych kameralnych – zamkniętych dla małych firm czy nawet 1:1 dla osób prywatnych. Dzięki współpracy z firmami pozyskującymi fundusze z Unii Europejskiej, część z nich była dotowana. Dzięki temu Uczestnicy praktycznie bezkosztowo mogli poszerzać swoją wiedzę na temat copywritingu, pisania sprzedażowego czy narzędzi AI w pracy copywritera.

W ciągłej sprzedaży jest też nadal mój kurs online „Pisz lepiej”. W tym roku dołączyła do niego tzw. „Teczka copywritera”, czyli wzory i gotowce przydatne w pracy każdej początkującej osoby, która chce zarabiać na pisaniu.

Teczka copywritera

Ja również sporo się szkoliłam. Sezon konferencyjny rozpoczął się w tym roku już w marcu – odwiedziłam NSM w Warszawie. Tematyka, która zdominowała to wydarzenie, to oczywiście AI. Idąc za ciosem, kilka dni później brałam udział w szkoleniu w Poznaniu z AI w marketingu.

U góry: 1, 2, 4 – podczas szkoleń stacjonarnych w Poznaniu, 3 – zamknięte szkolenia dla firm i 1:1.
Na dole: 1 – szkolenie AI w marketingu, 2 – I love marketing w Złotych Tarasach w Warszawie, 3 – na konferencji NSM w Warszawie, 4 – LinkedIn Local Poznań

W drugiej części roku miałam okazję wziąć udział w największym święcie marketingowców: I love marketing. Przyznam, że o uczestniczeniu w tym wydarzeniu marzyłam od dobrych kilku lat. Cieszę się, że udało się to w końcu zrealizować.

Relacja z konferencji NSM

I love marketing 2023 – relacja

W pierwszych miesiącach roku światło dzienne ujrzały aż trzy publikacje z moim udziałem. Pierwszym z nich była książka „Wydaj i nie oszalej” autorstwa Kasi Mróz-Jaskuły. Powstała ona w szczytnym celu, jako wsparcie dla Ukrainy, już w zeszłym roku, kiedy to premierę miał e-book pod tym samym tytułem. W wersji drukowanej miałam przyjemność podzielić się swoim doświadczeniem jako copywriterka, ghostwriterka i redaktorka. Równocześnie w sklepie Mint Concept pojawiła się nowość – e-book na temat namingu.

E-book: Jak wybrać nazwę dla swojej firmy?

Trzecią publikacją był edukacyjny e-book dla freelancerów, którzy chcą zarabiać na pisaniu. Kilkudziesięciu copywriterów, w tym ja, podzieliło się w nim swoimi doświadczeniami i radami.

U góry: 1 – premiera książki „Wydaj i nie oszalej”, 2 – nowa oferta szkoleń dotowanych z UE, 3 – jedna z realizacji dla Klienta.
Na dole: 4 – mój e-book „Jak wybrać nazwę dla swojej firmy”, 5 – e-book dla freelancerów, do którego miałam przyjemność napisać 1 z rozdziałów, 3 – realizacja dla Klienta

Rok 2023 był też zdecydowanie rokiem LinkedIna. To właśnie tam dzieliłam się najczęściej przemyśleniami na temat pracy copywritera oraz narzedzi AI, które testuję na co dzień. Moje artykuły pojawiły się również na zewnętrznych portalach, przykłady możecie zobaczyć poniżej:

Wywiad: Co jest ważniejsze – grafika czy treść?

Artykuł dla VETkompleksowo

Mint Concept w tym roku po raz kolejny wsparło kilkadziesiąt mniejszych i większych firm. Na szczególną uwagę zasługują projekty takie jak:

  • Stworzenie kilkunastu kompleksowych tekstów na strony internetowe, w tym dla firm z branży nieruchomości, psychologicznej, edukacyjnej, ekologicznej, architektonicznej i innych;
  • Kompleksowa opieka nad social mediami, strony www i blogiem Domu Doradczego HR;
  • Wsparcie w napisaniu, redakcji i korekcie książki rozwojowej (trzy kolejne książki w toku);
  • Edycja graficzna kilku e-booków, w tym z branży biznesowej, społecznej, językowej;
  • Kompleksowa usługa redakcja+korekta kilkunastu książek, w tym o tematyce fantastycznej, poradnikowej, sprzedażowej.

W 2023 jedno się nie zmieniło. Choć od lipca Mint Concept Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w centrum Poznania, przy ul. Półwiejskiej, ja nadal wybieram zdecydowanie pracę z domu… Lub z miejsca, w którym aktualnie się znajduję. W tym roku zdarzało mi się pracować z pociągu, kawiarni, miejskiego coworkingu, czy hamaka podczas urlopu 😉 I tak oto wchodzimy w rok 2024 – z ciekawością, co przyniesie!