fbpx

Kończący się właśnie rok 2022 przyniósł ze sobą wiele wydarzeń. Sporo pracy, ale też owocnych spotkań i wyjazdów.

W styczniu miałam okazję po raz pierwszy poprowadzić webinar. Szkolenie online dotyczyło wykorzystania Facebooka jako narzędzia promocji dla szkół i placówek oświatowych. A tuż potem… sama padłam ofiarą Facebooka i utraciłam dostęp do konta reklamowego! Na szczęście udało się go odzyskać, co opisałam na blogu.

Utrata konta na Facebooku. Jak skontaktować się z Facebookiem?

Wiosna rozpoczęła się intensywnie: od 3-dniowego wyjazdu do Szczyrku na SEO & Content Camp organizowany przez Whitepress. Zainspirowana zdobytą wiedzą na temat sztucznej inteligencji w copywritingu, postanowiłam podzielić się swoimi przemyśleniami najpierw na LinkedIn, który w tym roku zaczęłam powoli rozwijać! Dzięki temu, nie tylko zostałam dostrzeżona przez Damiana, właściciela Contadu, ale również Ewelina z poratalu „Warto znać”, zaproponowała mi publikację mojego artykuł na łamach portalu.

SEO CAMP

Więcej o konferencji: SEO & Content Camp – relacja z wydarzenia

Przeczytaj mój artykuł: Czy roboty zastąpią copywriterów przy pisaniu tekstów?

A jak przy temacie publikacji gościnnych jesteśmy, wspomnę jeszcze o moich tekstach, m.in. dla czasopisma Lider Biznesu czy portalu Biznes Wirtualnie.

Content marketing. Jak wykorzystać go do prowadzenia biznesu?

Jak napisać skuteczne teksty na www?

Trakrypcja. Jak wykorzystać ją do wydania książki?

W tym roku wzięłam również udział w bardzo ważnym projekcie, który powstał z potrzeby niesienia pomocy tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Kasia z Wielogłoski zaprosiła mnie do podzielenia się swoją wiedzą na łamach jej charytatywnego e-booka. Zebrane z jego sprzedaży pieniądze zasiliły zbiórkę na rzecz Ukrainy.

W maju miałam przyjemność świętować 10-lecie Oficyny LEX, wydawnictwa, z którym byłam związana na długo przed tym, zanim założyłam własną firmę! Choć na co dzień pracuję i kontaktuję się z Klientami i Współpracownikami w 100% zdalnie, takie spotkania stacjonarne są bardzo miłą odskocznią. Dobrze jest też poznać w realu osoby, z którymi często wymieniam dziesiątki maili dziennie, nawet nie znając ich twarzy.

W tym roku po raz pierwszy w historii mojej firmy zaczęłam odbywać spotkania z Klientami w Poznaniu, np. towarzyszące podpisaniu umowy czy ustalaniu wspólnych działań. Zaczęłam również uczestniczyć w wydarzeniach biznesowych skupiających przedsiębiorców z Wielkopolski, m.in. w Rozwijalni.

Od góry: 1 i 2 – 10-lecie Oficyny LEX (fot. P. Zimak),
3, 4, 5 – spotkania z cyklu Śniadania Biznesowe i Rozwijalnia (fot. A. Diller, A. Wilczyńska).

Oczywiście, nie samymi spotkaniami człowiek żyje, własna firma to jednak przede wszystkim praca. W tym roku udało mi się – oczywiście z pomocą kilku zaufanych już Współpracowników – zrealizować wiele projektów! Mint Concept podjęło współpracę z nowymi firmami, m.in. z:

  • producentem wysokiej jakości polskich poduszek i kołder z pierza (opisy pod SEO do e-sklepu),
  • sklepem e-commerce ekologicznych świec sojowych (opisy produktów pod SEO, artykuły blogowe, e-booki),
  • biurem rachunkowym z Poznania (kompleksowa opieka marketingowa),
  • poradnią dietetyczną (kompleksowe stworzenie strony www wraz z tekstami pod SEO),
  • centrum zdrowia z Warszawy (kompleksowe teksty pod SEO na www, artykuły blogowe),
  • wielokrotną Mistrzynią Świata działającą w branży beauty (prowadzenie projektu wydawniczego).

Nic tak nie cieszy, jak opinie zadowolonych Klientów! Bardzo cieszę się z tego, że równo 42,5% wszystkich moich Klientów to osoby, które trafiają do mnie z polecenia!

Wybrane realizacje dla Klientów: książki, e-booki, newsletter, wizualizacja www…

Prężnie rozwinął się też fanpage Anna Wołodko Mint Concept – w tym roku pojawiło się na nim ponad 70 postów! Wystartowałam również z nową grupą na Facebooku: „Pisz lepiej! Copywriting dla każdego”. Obecnie grupa ta liczy ponad 400 członków! Każdego tygodnia pojawiają się na niej nowe materiały dotyczące języka polskiego, nauki pisania czy pracy copywritera, a także filmy z odpowiedziami na najpopularniejsze pytania dotyczące copywritingu.

Dołącz do grupy: Pisz lepiej! Copywriting dla każdego

Dzięki zaangażowaniu uczestników grupy, udało mi się w końcu dokończyć nagranie mojego pierwszego kursu online z copywritingu od podstaw! Na Mint Concept ruszył e-sklep, w którym można kupić nie tylko kurs, ale także e-book „3 kroki do lepszego tekstu”.

Zobacz więcej o kursie: Kurs online copywritingu od podstaw

Przejdź do mojego sklepu!

W drugiej połowie roku odwiedziłam na chwilę Kraków, w którym odbywała się konferencja SEO Poland. Tego roku dużo podróżowałam, łącząc często wyjazdy służbowe z odrobiną odpoczynku czy pracując podczas prywatnego urlopu. Udało mi się też wyjechać na moje pierwsze wakacje bez laptopa, odkąd prowadzę firmę – odwiedziłam Paryż!

SEO

SEO Poland Conference – relacja z wydarzenia

Końcówka roku łączy się zawsze z urodzinami Mint Concept. 2 listopada świętowałam drugie urodziny mojej firmy! Podobno, jeśli firma przetrwa pierwsze dwa lata, ma spore szanse, że przetrwa i kolejne 🙂

Anna Wołodko Mint Concept

Mam nadzieję, że rozpoczynający się już za kilka dni rok 2023 będzie nie mniej ciekawy! Już teraz mogę zdradzić, że w pierwszej połowie roku startuję ze szkoleniami na żywo w Poznaniu. Więcej informacji już wkrótce 🙂

Życzę Wam wszystkiego dobrego na cały 2023!

Anna Wołodko